Sulmuesi anësor Allan Saint-Maximin (1997) është larguar nga Newcastle United, duke iu bashkuar skuadrës së Arabisë Saudite Al-Ahli për një tarifë 27.2 milionë euro.

Sulmuesi francez, 26 vjeç, bëhet lojtari i katërt i profilit të lartë që i bashkohet kampionëve të Arabisë Saudite këtë verë.

Ata gjithashtu kanë nënshkruar me Riyad Mahrez, Roberto Firmino dhe Edouard Mendy nga klubet e Premier League.

Saint-Maximin, i cili iu bashkua Magpies nga Nice në 2019 dhe shënoi 12 gola në Premier League në 111 ndeshje, ka nënshkruar një marrëveshje trevjeçare deri më 2026 me klubin saudit.