Anësori brazilian Malcom (1997) i është bashkuar Al-Hilal nga skuadra ruse Zenit Shën Petersburg për 60 milionë euro.

Futbollisti ka firmosur të mërkurën me klubin e Arabisë Saudite një kontratë katërvjeçare deri më 30 qershor 2027 me pagë 18 milionë euro në vit.

26-vjeçari është nënshkrimi i katërt i Al-Hilal këtë verë pas mbrojtësit të Senegalit Kalidou Koulibaly, mesfushorit serb Sergej Milinkovic-Savic dhe mesfushorit portugez Ruben Neves.

Ai do të mbajë fanellën me numrin 77 për klubin saudit.

Anësori brazilian, i cili iu bashkua Zenit në vitin 2019 nga Barcelona, ​​ishte golashënuesi më i mirë i Premierligës Ruse sezonin e kaluar me 23 gola ndërsa klubi i tij fitoi titullin.