Sulmuesi anësor Sadio Mane (1992) është larguar nga Bayern Munich pas një sezoni.
Senegalezi Sadio Mane ka kompletuar një kalim nga Bayern Munich te skuadra e Arabisë Saudite, Al Nassr për 30 milionë euro.

Mane ka nënshkruar një kontratë deri në 30 qershor 2027 me pagë 40 milionë euro në sezon, që do të thotë se ai do të fitojë rreth 160 milionë euro në total nëse e përfundon marrëveshjen.

31-vjeçari iu bashkua Bayernit vetëm verën e kaluar në një marrëveshje trevjeçare pas një lëvizjeje prej 40 milionë euro nga Liverpool, por ai pati probleme pasi goditi bashkëlojtarin Leroy Sane pas një humbjeje në Champions League nga Manchester City në prill. Mane u hoq nga skuadra dhe u gjobit pasi Bayern fitoi titullin e 11-të radhazi të Bundesligës.

Anësori sulmues shënoi 12 gola në 38 paraqitje.