Menaxhmenti i klubit, i udhëhequr nga Dr Saud Bin Ahmed Al-Rashudi, ka përfunduar procedurat për nënshkrimin e lojtarit Musa Barrow. Futbollisti gambian nga Bolonja ka nënshkruar deri në vitin 2026”. Me këtë shënim zyrtar të mbërritur vonë në mbrëmje, Al-Taawoun njofton mbërritjen e sulmuesit në Arabinë Saudite.

Pra, aventura e sulmuesit Musa Barrow (1998) me Serinë A përfundon zyrtarisht, pas disa fërkimeve me trajnerin Thiago Motta.

Klubi i Arabisë Saudite paguan 8 milionë euro te Bologna për teserën e futbollistit nga Gambia dhe do të mbajë fanellën me numrin 99.