Manchester United ka njoftuar se kanë transferuar brazilianin Alex Telles (1992) nga Porto për 15 milionë euro plus 3 milionë euro bonuse.

Mbrojtësi i majtë ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare me Djajtë e Kuq.

Në 5 sezonet e kaluara Porto, ai shënoi 26 gola dhe bëri 50 asiste.