Ish-mbrojtësi i Dritës së Gjilanit, Arago Camal është zyrtarizuar te skuadra azere, Sabail FC.

Camal ditë më parë u nda me Dritën për t’u transferuar në skuadrën elitare të Azerbajxhanit.

Ganezi ende nuk ka zbarkuar në Azerbajxhan, ndërsa klubi momente më parë e ka bërë zyrtare lajmin.

27-vjeçari ishte ndër më të mirët për gjilanasit në garat evropiane këtë edicion, derisa falë paraqitjeve mbresëlënëse ra në sy të klubit azer.

Ndryshe, Camal kishte kaluar shumë kohë në futbollin kosovar, ngase para Dritës, ai ka luajtur edhe për Prishtinën dhe Gjilanin.