Atalanta B.C. njofton blerjen përfundimtare nga Udinese të mbrojtësit të djathtë Brandon Soppy për 9 milionë euro.

I lindur më 21 shkurt 2002AubervilliersFrancës, ai është një krah i djathtë që ndërthur shpejtësinë dhe eksplozivitetin me teknikën: falë cilësive të tij atletike ai mund të mbulojë të gjithë gamën.  Ai u rrit në një nga shkollat ​​më të mira evropiane të futbollit, Rennes, me të cilin bëri debutimin e tij në Ligue 1 në moshën 18-vjeçare në gusht 2020 në një barazim 1-1 me Lille.

Ndeshjet e tij të para në kompeticionet evropiane erdhën gjithashtu atë sezon, me dy paraqitje në UEFA Champions League, të dyja kundër Sevillas në fazën e grupeve.  Një vit më parë mbërriti në Itali në radhët e Udineses: e mbylli sezonin me gjithsej tridhjetë paraqitje, nga të cilat 28 në Serinë A, duke treguar fleksibilitet dhe potencial të konsiderueshëm.

Ai veshi fanellën e Francës në ekipet e të rinjve, duke arritur në gjysmëfinale të kampionatit evropian me U17 dhe vendin e tretë në Botërorin 2019, kompeticion që e pa protagonist me gjashtë ndeshje të plota të luajtura dhe dy asistime.  Qershorin e kaluar ai bëri debutimin e tij me U20 franceze në një miqësore kundër Arabisë Saudite.