Atletico Madrid dhe Tottenham Hotspur kanë arritur marrëveshje për huazimin e mbrojtësit të majtë Sergio Reguillon, i cili do të veshë fanellën bardhekuq gjatë sezonit 22/23.

Sergio Reguilón (1996) tashmë është lojtar i ri i Atletit pas marrëveshjes së arritur me Tottenham Hotspur për huazimin e mbrojtësit deri në fund të sezonit aktual pa të drejtë blerjeje.

25-vjeçari spanjoll bëri debutimin e tij në divizionin e parë më 3 nëntor 2018, duke u vendosur në elitë në sezonin e ardhshëm me fanellën e Sevillas.  Ai bëri 38 paraqitje zyrtare për Sevillan, duke shënuar 3 gola dhe duke dhënë 5 asistime.  Ai luajti në Premier League dy sezonet e fundit, ku luajti gjithsej 67 ndeshje për Spurs, duke shënuar 2 gola dhe duke dhënë 9 asistime.

Mbrojtësi i ri Bardhekuq nënshkroi kontratën me klubin pas përfundimit të testeve mjekësore në Clínica Universidad de Navarra.  Lojtari iu nënshtrua një operacioni javën e kaluar për shkak të pubalgjisë dhe do të vazhdojë procesin e rehabilitimit dhe ripërshtatjes funksionale me shërbimet mjekësore të klubit spanjoll.