Paris Saint-Germain ka kënaqësinë të njoftojë nënshkrimin e kontratës së parë profesionale të Ayman Karit (2004).  Mesfushori qendror francez tani ka kontratë me klubin parisien deri më 30 qershor 2025.

Ayman Kari iu bashkua Akademisë Para-Rinore të Klubit në moshën 11 vjeçare përpara se të transferohej në Akademinë e Rinisë Parisiane.  Mesfushori fillimisht luajti me U17 dhe më pas u bë lojtar i rregullt me ​​U19.

Lojtari i Ivry-sur-Seine (Val-de-Marne) pati një sezon bindës 2021-2022 me klubin nga U19 të kryeqytetit, duke marrë pjesë në 25 ndeshje të ligës, 7 ndeshje të Ligës së të rinjve dhe 3 ndeshje Coupe Gambardella.  Ndërkombëtari francez U19 (3 ​​ndeshje) u vlerësua gjithashtu me “Titi d’Or” 2021 nga shoqata Titis du PSG, e cila shpërblen lojtarin më të mirë nga akademia e të rinjve.

Që nga fillimi i sezonit 2022-2023, mesfushori 18-vjeçar i është bashkuar grupit “elitar” dhe stërvitet rregullisht me ekipin e parë.  “Titi” vazhdon të luajë edhe me skuadrën U19 të Rouge & Bleu dhe ka kontribuar në kualifikimin në 1/16 e Ligës së të Rinjve, duke dhënë 3 asistime në 5 ndeshje.