Soualiho Meite (1994) ka përfunduar transferimin e tij nga TorinoBenfica për rreth 7 milionë euro.

Mesfushori ishte një pjesë të sezonit të kaluar në huazim te Milani, por Rossonerët nuk shfrytëzuan mundësinë e tyre për të blerë.

Futbollisti i lindur në Francë por me origjinê nga Bregu i Fildishtë ka nënshkruar një kontratë deri në 30 qershor 2026 me skuadrën portugezë.

Klubet e mëparshme të Meite përfshijnë Auxerre, LOSC, Zulte Waregem, Monaco dhe Girondins de Bordeaux.