Mesfushori Fredrik Aursnes (1995) është nënshkrimi i ri i ekipit profesionist të futbollit të Sport Lisboa e Benfica që transferohet nga Feyenoord Roterdam për 13 milionë euro.

Përfaqësuesi norvegjez ka nënshkruar një kontratë 5-vjeçare me të kuqtë deri në 30 qershor 2027.

Ai luan si mesfushor qendror dhe ishte sezonin e kaluar ishte titullar i Feyenoord me 1 gol në 49 ndeshje. Ai gjithashtu ka edhe 8 paraqitje me përfaqësuesen e Norvegjisë.