Mesfushori Enzo Fernández (2001) është një përforcim i ekipit profesionist të futbollit të Sport Lisboa e Benfica.  Ai u transferua nga River Plate për 10 milionë euro.

Futbollistit argjentinas nënshkroi një kontratë të vlefshme për pesë sezone deri në 30 qershor 2027 dhe do të ketë një klauzolë lirimi prej 120 milionë euro.

I lindur në Argjentinë17 Janar 2001, mesfushori Enzo Fernández u takua me Presidentin Rui Costa këtë të enjte, më 14 korrik dhe do të veshë Mantelin e Shenjtë me një ambicie të supozuar të fortë për të kontribuar në sukseset e dëshiruara nga klubi portugez.