Beşiktaş Futbol A.Ş raportoi se ka transferuar futbollistin profesionist Alexander Mark David Oxlade-Chamberlain (1993) me parametër zero pasi i mbaroi kontrata me Liverpoolin.

Nënkryetari Emre Kocadağ u takua me mesfushorin Alex Chamberlain në stadiumin Beşiktaş.

Kocadağ i ka uruar Chamberlain, i cili ka nënshkruar kontratë deri më 30 qershor 2026 me klubin turk, “Mirë se erdhe në Beşiktaş” dhe i ka uruar suksese me fanellën e lavdishme.