Sulmuesi holandez Wout Weghorst (1992) u transferua te Besiktas nga Burnley në formë huazimi deri në fund të sezonit 2022-2023.

Besiktas nuk do të paguajë një tarifë huazimi për Weghorst.

Qendërsulmuesi shtatlartë 197 cm i gjatë do të fitojë 2.8 milionë euro me një bonus të performancës prej 200.000 euro gjatë sezonit që do të luajë për klubin turk.

Weghorst më parë ka luajtur për skuadrat holandeze Emmen, Heracles Almelo, AZ Alkmaar, Wolfsburg dhe me Burnleyn në Premier Leaguen angleze.