AFC Bournemouth është i kënaqur që ka përfunduar nënshkrimin e talentit shumë të kërkuar të mesfushës, Tyler Adams (1999) në një marrëveshje pesëvjeçare.

Adams bëhet rekrutuesi i shtatë i klubit këtë verë, duke iu bashkuar skuadrës së Andoni Iraolës nga Leeds United për 26.9 miloonë euro.

Reprezentuesi amerikan do të veshë fanellën me numrin 18 në Vitality Stadium dhe do të bëhet vetëm lojtari i gjashtë nga SHBA që luan për klubin.

Shefi ekzekutiv i AFC Bournemouth, Neill Blake tha:

“Ne jemi të emocionuar që kemi sjellë Tyler në klub dhe ai është një lojtar që e kemi admiruar për një kohë të gjatë.
Është e dokumentuar gjerësisht se sa shumë janë njohur talentet e tij në këtë afat kalimtar nga klube të tjera, kështu që ta kemi atë të nënshkruajë për AFC Bournemouth tregon ambicien që kemi si klub.
Tyler është një lojtar emocionues që posedon shumë përvojë për dikë që është vetëm 24 vjeç dhe ne mezi presim të punojmë me të pasi ai është një lojtar që e dimë se do të jetë një shtesë e shkëlqyer për skuadrën tonë.”