Brentford ka përfunduar nënshkrimin e mesfushorit të përfaqësueses së Nigerisë, Frank Onyeka (1998) nga FC Midtjylland për një tarifë prej 10 milion eurosh.

23-vjeçari ka nënshkruar një kontratë pesëvjeçare deri në 30 qershor 2026 pasi klubi mori një leje pune në fundjavë dhe lojtari përfundoi një testet mjekësore.

Trajneri i Brentford, Thomas Frank, tha: “Unë po pres me padurim ta fus Frank në grup. Ne mendojmë se ai është një shtesë e fortë në skuadër dhe mezi presim të punojmë me të. Ai është një lojtar shumë dinamik ”.

Rasmus Ankersen, bashkëdrejtori i futbollit i Brentford, shtoi: “Shfaqjet e tij në Ligën e Kampionëve sezonin e kaluar na bindën se ai është gati për Premier League. Me ritmin, fuqinë dhe aftësinë e tij për të fituar topin jam i sigurt që Frank do të jetë një shtesë e shkëlqyeshme në skuadrën e Brentford.