Zyrtarizimi ka mbërritur, Carlos Sainz (1994) është një pilot i ri i Ferrarit. Spanjolli do të zëvendësojë Sebastian Vettel nga 2021 dhe do të garojë së bashku me Charles Leclerc edhe në 2022.

Këto janë fjalët e para të pilotit të Ferrarit 25-vjeçar nga Madridi:

Jam shumë i lumtur që kam mundësinë të garoj për Scuderia Ferrari nga viti 2021 e tutje dhe jam i entuziazmuar duke menduar për të ardhmen time me këtë ekip. Kam githashtu një vit të rëndësishëm për të kaluar me McLaren Racing dhe nuk mund të pres që të kthehem në garime këtë sezon. ”