Crystal Palace ka përfunduar nënshkrimin e Will Hughes (1995) nga Watford me një marrëveshje trevjeçare.

Mesfushori 26-vjeçari, i cili kishte vetëm një vit në kontratën e tij me Hornets, lëviz për një tarifë që raportohet të jetë me vlerë 6 milion stërlina (7 milionë euro) plus bonuse deri në 3 milionë stërlina të tjera.

Tifozët duan të shohin që lojtarët japin 100 % dhe kjo është minimumi që unë do të jap. Kjo është ajo që ata mund të presin. Klubi po planifikon për të ardhmen dhe kemi momente emocionuese përpara. Ata nuk po planifikojnë vetëm për këtu dhe tani, gjë që është padyshim e rëndësishme, por ata kanë një projekt të madh që po ndodh këtu, kështu që është emocionuese të jesh pjesë e tij.” , – tha Hughes për Palace TV.