Aventurë e re në stol për Edy Rejën.

Pas përfundimit të eksperiencës me kombëtaren shqiptare, të drejtuar nga prilli 2019 deri në dhjetor 2022, ish-trajneri 77-vjeçar është zyrtarisht trajneri i ri i ND Gorica, një klub që luan në Kategorinë e Parë sllovene.

Ish-trajneri i Napolit dhe Atalantës ndër të tjera do të ketë për detyrë të shpëtojë ekipin e tij të ri, aktualisht i fundit në renditje me 15 pikë pas 24 ditësh.