Klubi i Futbollit Empoli njofton se ka fituar përkohësisht të drejtën e paraqitjeve sportive të sulmuesit Martín Satriano (2001) nga FC Internazionale Milano.

Transferimi do të jetë huazim njëvjeçar pa të drejtë blerjeje nga ana e Empolit si pjesë e marrëveshjes që solli te Interi mesfushorin elbasanas Kristjan Asllani.

Martín Adrián Satriano Costa është një sulmues me kombësi uruguaiane dhe italiane i lindur në Montevideo më 20 shkurt 2001. I rritur në sektorin e të rinjve Nacional, ai iu bashkua Interit në janar 2020. Ai bëri debutimin e tij në ligë dhe në Ligën e të rinjve me Nerazzurrët Primavera.  Në sezonin e ardhshëm, përsëri në Primavera, Satriano shënoi 14 gola në 30 ndeshje.  Në kampionatin e radhës vjen debutimi në Serie A kundër Genoas;  atëherë Satriano do të dalë në fushë edhe në tre raste të tjera

Më pas ai huazohet në Brest në janar të këtij viti. Në Ligue 1 ai shënoi 4 gola në 15 paraqitje.