Klubi anglez, Manchester Unitedi ka konfirmuar zyrtarisht emërimin e trajnerit Erik ten Hag (1970), i cili vjen nga Ajaxi.

Pas disa javësh bisedime dhe marrëveshjes verbale me trajnerin holandez, Djajtë e Kuq kanë arritur marrëveshje edhe me Ajaxin për shërbimet e Ten Hag.

Kështu, klubi nga Old Trafford ka konfirmuar emërimin e Ten Hag si menaxher të ri të përhershëm, nga sezoni i ardhshëm deri në fundin e sezonit 2024/25.

Njoftimi erdhi me anë të faqes zyrtare të klubit anglez në rrjetet sociale.

Manchester United është i lumtur të njoftojë emërimin e Erik ten Hag si menaxher i ekipit të parë për meshkuj, nga fundi i këtij sezoni deri në qershor 2025, me opsionin për t’u zgjatur edhe për një vit tjetër”, – thuhet në njoftim.

Ten Hag nuk do të vijë i vetëm te Unitedit, pasi së bashku me të do të punojë edhe ndihmësi i tij, Mitchell van der Gaag.