FC Porto siguroi mbrojtësin të majtë brazilian Wendell Nascimento Borges, i njohur si Wendell (1993) Futbollisti është transferuar nga Bayer Leverkusen për 4 milionë euro .

Ai ka nënshkruar një kontratë deri në vitin 2025 me Dragoes, dhe do të veshë fanellën me numrin 22.