Calvin Stengs (1998) është përgjigja më e re për Feyenoord.

Mesfushori sulmues holandez vjen nga klubi francez i Ligue 1 OGC Nice për 6 milionë euro dhe ka firmosur në De Kuip një kontratë për katër vjet deri në 30 qershor 2027.

Ndihem mirë të vesh fanellën e Feyenoord. Këtu ka shumë sfida të mëdha për të pritur. Përveç kësaj, tashmë jam shumë i njohur me mënyrën e të luajturit nën Arne Slot, gjë që do të më ndihmojë të përshtatem më shpejt. Gjithashtu mezi pres të luaj në De Kuip. Gjithmonë më jepte një ndjenjë të veçantë kur hyja në këtë stadium. Si lojtar i Feyenoord, kjo do të jetë edhe më e veçantë tani e tutje.” , – tha Stengs.

Stengs e filloi karrierën e tij të futbollit në SV DIOS në vendlindjen e tij Nieuw-Vennep. Nëpërmjet HFC Haarlem, ai përfundoi në akademinë e të rinjve të AZ në moshën 12-vjeçare. Për atë klub ai debutoi në Eredivisie në moshën 18-vjeçare dhe nga sezoni 2018-2019 u bë një lojtar vendimtar në shërbimin e Alkmaar.

Në verën e vitit 2021, Stengs bëri kalimin nga AZ në OGC Nice për 15 milionë euro . Pas një sezoni në shërbimin francez, ai u huazuar falas te Royal Antwerp FC në 2022-2023, ku u bë kampion i Belgjikës në ditën e fundit të ndeshjes. Ai gjithashtu fitoi kupën kombëtare me top klubin belg.