Fiorentina njofton huazimin gjashtëmujor me të drejtë blerjeje në korrik për 15 milionë euro të të drejtave për paraqitjet sportive të futbollistit Krzystof Piatek nga Hertha Berlin SC.

Piatek, i lindur në Dzierzoniow (Poloni) më 1 korrik 1995, ka veshur tashmë fanellat e Genoas dhe AC Milan në Itali, me të cilat ka realizuar gjithsej 62 paraqitje dhe 35 gola.

Sulmuesi i ri i Violës mburret edhe me 21 paraqitje dhe 9 gola për kombëtaren polake.

Piatek do të veshë fanellën me numër 19 dhe do të prezantohet në shtyp sot, e shtunë 8 janar.