Frank Kramer (1972) është trajneri i ri i Schalke 04. Kontratë dy sezone për trajnerin 50-vjeçar që do të ketë për detyrë ta mbajë skuadrën në Bundesligë, duke u rikthyer në ligën gjermane pas vetëm një viti purgator.

Ish-trajneri i të rinjve të Gjermanisë (Under 18, Under 19 and Under 20), Kramer më pas ishte drejtor i sektorit të të rinjve të Salzburgut dhe si eksperienca e tij e fundit në krye të Arminia Bielefeld.