Klubi Fulham është i kënaqur të njoftojë nënshkrimin e mbrojtësit të majtë francez Layvin Kurzawa (1992) në një marrëveshje huazimi një sezon nga Paris Saint-Germain.

Presidenti Tony Khan deklaroi:
“Jam i emocionuar që kemi qenë në gjendje të shtojmë Layvin Kurzawa në skuadrën tonë! Ndërsa ne punojmë për të ndërtuar në fillimin tonë të mirë të këtij sezoni, shtimi i një lojtari të talentit të tij dhe përvojës së tij kundër konkurrencës më të mirë do ta plotësojë mirë ekipin tonë. Layvin është i emocionuar që do të jetë pjesë e skuadrës së Marcos dhe do të luajë për Fulham!”

Duke folur për FFCtv, mbrojtësi i Layvin Kurzawa tha:
Ndihem shumë, shumë i lumtur që jam këtu.  Është një familje këtu, të gjithë janë shumë të lezetshëm. Kam parë çdo ndeshje të Fulhamit këtë sezon dhe mezi pres të luaj me këtë ekip”.