Fulham FC ka nënshkruar me Kenny Tete (1995) nga Olympique Lyon. Cottagers konfirmuan se 13-herë lojtari i ekipit kombëtar hollandez ka nënshkruar një kontratë katër-vjeçare dhe klubi ka një mundësi për një vit shtesë.

Sipas publikimit të OL, klubi i Ligue 1 do të marrë 3.2 milion euro për Tete. Gjithashtu Lyon do të marrë 10% të fitimit të një transferimi të mundshëm në të ardhmen.

Është një ndjenjë e mrekullueshme. Ndihem i bekuar që jam këtu. Mezi pres të filloj udhëtimin tim të ri dhe të takoj shokët e mi të rinj. Kam dëgjuar për interesin e Fulhamit dhe u gëzova shumë. Unë fola me njerëzit përreth meje dhe e kuptova shpejt se doja të largohesha nga Lyon dhe të bashkohesha me Fulham ”, tha Tete në një deklaratë të klubit.