Radu Dragusin është një lojtar i ri i Genoas.

Qendërmbrojtësi i lindur në Bukuresht3 shkurt 2002, vjen nga Juventusi në formë huazimi njëvjecar falas.

Në karrierën e tij ai fitoi Superkupën e Italisë dhe Kupën e Italisë në sezonin 2020-21.

Me fanellën e Juventusit ai debutoi edhe në Champions League.

Dragusin është 191 cm i gjatë dhe ka 1 paraqitje për kombëtaren e të rriturve të Rumanisë.