Genoa ka njoftuar se ka marrë sulmuesin Kelvin Yeboah nga Sturm Graz për 6.5 milionë euro.

Ai do të veshë fanellën nr. 45.

Për të 11 gola, me 5 asistime, në 18 ndeshje në Bundesligën austriake 2021-2022, zv/golashënues i turneut dhe titullar në Europa League.

I lindur në Akra, Gana,6 maj 2000, ai u rrit në Itali dhe është pjesë e kombëtares italiane U21.  Talenti i tij shpërtheu menjëherë, në nivel profesional, me austriakët e Wsg Tirol, të cilët u konfirmuan te Sturm Graz.