Djed Spence është një lojtar i ri i Genoas.

Mbrojtësi anglez, i lindur në Londër më 08/09/2000, vjen nga Tottenham Hotspur në mënyrë të përkohshme me një opsion për blerje.

I rritur në sistemin rinor të Fulham, Spence luajti për Middlesbrough, Nottingham Forest, Rennes, Leeds dhe Tottenham. Ai ka 6 ndeshje për kombëtaren e Anglisë U-21.