Sulmuesi spanjoll Borja Mayoral (1997) do të veshë sërish fanellën azulona pas marrëveshjes së arritur mes Getafe Club de Fútbol dhe Real Madrid Club de Fútbol për tarifën e transferimit 10 milionë euro.

Sulmuesi nga Parla, i cili sezonin e kaluar iu bashkua skuadrës së Quique Sánchez Flores në merkaton e dimrit, duke shënuar 6 gola18 ndeshjet zyrtare që luajti me azulonët, bëhet futbollist i Getafes për 5 sezonet e ardhshme deri në 30 qershor 2027.