Mesfushori i Kosovës, Herolind Shala (1992) ka kompletuar transferimin nga Stabaek te Erzurumspor.

Herolind Shala është rikthyer në futbollin turk, por kësaj radhe në Ligën e Parë dhe jo në Superligë.

Kosovari ka nënshkruar kontratë dyvjeçare me mundësi vazhdimi edhe për një vit.