Tani është zyrtare: Simone Inzaghi dhe Inter kanë rinovuar kontratën që i lidh trajnerin në Nerazzurri.

Sipas mediave italiane ai do të paguhet 5.5 milionë euro në sezon.

Për ta njoftuar atë, klubi përmes Twitter, poston videon që përshkruan vetë Inzaghi dhe Steven Zhang ndërsa ata nënshkruajnë marrëveshjen e re, duke skaduar në 30 qershor 2024.

Ne do të vazhdojmë edhe dy vjet së bashku”, – thotë presidenti Steven Zhang, i ulur pranë teknikut:

Faleminderit Steven” , – janë fjalët e thëna (në anglisht) nga trajneri, me Zhang që përgjigjet “Faleminderit zotëri” duke i shtrënguar dorën.