Interi ka njoftuar zyrtarisht se ka nënshkruar me Darian Males (2001) nga FC Luzern.

Sulmuesi zviceran ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare deri në Qershor 2025 me zikaltërit që kanë shpenzuar 4 milionë euro për blerjen e tij.

Ai konsiderohet një nga talentët e rinj zvicerianë teksa kishte shënuar 1 gol dhe 4 asiste në Superligën e Zvicrës në sezonin e kaluar.