James Rodriguez është zyrtarisht një lojtar i ri i klubit nga Katari, Al Rayyan.  Kolumbiani, i cili më parë ka luajtur me Porton, Bayernin dhe Real Madridin, largohet nga Evertoni dhe fluturon për në Katar.

Njoftimi erdhi pak minuta më parë.  I lindur në 1991, James largohet nga Evropa dhe do të luajë në ekipin e stërvitur nga Laurent Blanc.