Hertha BSC ka arkëtuar 20 milion euro nga shitja e sulmuesit Jhon Cordoba (1993) te FK Krasnodar në Premierligën Ruse.

Qendërsulmuesi shtatlartë (1.88 m) firmosi një kontratë katërvjeçare deri në 30 Qershor 2025 me klubin rus.

Kolumbiani në të kaluarën ka luajtur edhe me Koln, Mainz dhe Granada.