Të dielën, mesfushori portugez Fabio Carvalho (2002) u prezantua zyrtarisht si lojtar i Liverpool-it pas përfundimit të transferimit të tij nga Fulham për rreth 6 milionë euro, e cila ishte konfirmuar në maj.

Mesfushori me tipare sulmuese ka nënshkruar një kontratë pesëvjeçare në Anfield dhe do të jetë për ditën e parë të stërvitjes parasezonale të hënën.

“Është thjesht një ndjenjë e mrekullueshme të jesh këtu në një nga klubet më të mëdha në botë, nëse jo më i madhi. Pra, jam i lumtur që jam këtu dhe mezi pres të filloj. Pasi dëgjoni se Liverpooli është i interesuar, keni vetëm një mendim në mendjen tuaj, që është t’i bashkoheni dhe të përpiqeni të jeni brenda dhe rreth ekipit. Shpresoj të arrij gjëra të mëdha. Kam folur me të gjithë, dhe me trajnerin, dhe u ndjeva kaq natyrshëm. Kur gjërat bëhen të natyrshme, është shumë më e lehtë të marrësh një vendim.” , – i tha Carvalho faqes së internetit zyrtare të klubit.

Talenti portugez do të veshë fanellën me numrin 28 për The Reds.