RCD Mallorca dhe Real Valladolid kanë arritur marrëveshje për transferimin e qendërsulmesit Cyle Larin (1995) për 7.5 milionë euro.

28-vjeçari kanadez është angazhuar me klubin Mallorcan deri më 30 qershor 2028.

Në këtë mënyrë sulmuesi bëhet nënshkrimi i katërt i Vermilion për sezonin 2023/24.

Reprezentuesi kanadez nënshkroi 8 gola dhe 3 asistime në vetëm gjysmë sezoni me ekipin Blanquivioleta në Kategorinë e Parë sezonin e kaluar.

Cyle Larin ka treguar kënaqësinë e tij pas nënshkrimit për RCD Mallorca:
Jam shumë i lumtur, i lumtur që jam këtu; Jam i emocionuar të filloj me ekipin dhe të takoj tifozët dhe të filloj të shënoj gola”.