Ballkani ka vazhduar me përforcime për edicionin e ri të Superligës së Kosovës.

Skuadra nga Suhareka ka arritur të marrë shërbimet e mesfushorit të talentuar Malsor Ajeti.

21-vjeçari së fundmi ka qenë pjesë e skuadrës shqiptare nga Maqedonia e Veriut, FC Strugës.

Ajeti ka nënshkruar një kontratë tri vjeçare me klubin nga Suhareka, derisa tanimë është prezantuar me fanellën zyrtare të klubit.

Për Ajetin kjo është aventura e shtatë në karrierë, pasi ka dalë nga akademia e Prishtinës për të luajtur edhe te KF Hajvalia, Porto U19, Mannheim U19, KF Skënderbeu dhe KF Struga.

Njoftimi i plotë nga FC Ballkani:

”Të dashur tifozë

FC Ballkani njofton se mesfushori Malsor Ajeti është zyrtarisht pjesë e skuadrës sonë!

Talenti 21-vjeçar, vjen te skuadra jonë pas një eksperience me ekipin e Strugës dhe bëhet në këtë mënyrë afrimi i tretë zyrtar, duke firmosur një kontratë 3-vjeçare.

Ajeti ka provuar edhe klube me emër në Shqipëri e jo vetëm, teksa ka qenë pjesë e Skënderbeut, por ka luajtur edhe në Portugali me Porton U19 dhe Manheim U19 në Gjermani.

Klubi i Ballkanit i uron Ajetit shumë suksese me fanellën tonë dhe paraqitje dinjitoze.
Na priftë e mbara Suharekë.”