Manchester United bëri të ditur se mesfushori Sofyan Amrabat (1996) ka kaluar nga Fiorentina në formë huazimi për 10 milionë euro me të drejtën e blerjes për 20 milionë euro të tjera.

“Sofyan Amrabat i është bashkuar Manchester United në formë huazimi nga ACF Fiorentina deri në qershor 2024, duke iu nënshtruar kërkesave ndërkombëtare dhe regjistrimit.
Mesfushori ka luajtur 49 herë për Marokun dhe ka luajtur çdo minutë të ecurisë së vendit të tij në gjysmëfinale të Kupës së Botës FIFA 2022.
Sezonin e kaluar, Amrabat luajti një rol kyç pasi ACF Fiorentina arriti në finalen e Kupës së Italisë dhe Ligën e Konferencës”, – theksohet mes tjerash në deklaratën e Manchester United.