Asgjë për të bërë për Sadio Mané: simboli i Senegalit do të duhet të heqë dorë nga Kupa e Botës në Katar. Ishte federata e tij që e zyrtarizoi lajmin duke i uruar rikuperim të shpejtë sulmuesit të Bayernit, duke njoftuar humbjen e tij për Botërorin 2022.

Kapiteni senegalez ishte përpjekur të rikuperohej nga problemi me kockën e peronit që ndodhi gjatë ndeshjes mes bavarezëve dhe Werder Bremenit në Bundesliga.