Pas thashethemeve vjen konfirmimi!  Manuel Ugarte (2001) është tani një jeshil & bardhë pas nënshkrimit të tij me Sporting Club de Portugal të hënën.

Mesfushori uruguaian mbërrin nga Famalicao dhe i kushtoi Sportingut 6.5 milionë euro.

Ai firmosi me kampionin e Portugalisë për pesë vitet e ardhshme deri në 30 qershor 2026 dhe do të mbajë fanellën me numrin 15.

Është një lumturi e jashtëzakonshme.  Jo vetëm për mua, por për familjen time. Është një hap i madh në karrierën time, “deklaroi ai.