Enzo Maresca është trajneri i ri i Parmës. Pas rënies së GialloblùSerie B, me vendin e fundit në renditjen e Serie A 2020-2021, ekipi i pronarit Krause rifillon nga një trajner i ri i vendosur për të ecur përpara në Itali.

Pasi fitoi trofeun anglez Nën 23 me Manchester Cityn, Maresca (1980) kthehet në Itali në përpjekje për të sjellë Parmën përsëri në Serie A.

Parma Calcio 1913 njofton se Enzo Maresca është trajneri i ri i Parma Calcio. Për Enzon, nga presidenti Kyle Krause dhe të gjithë Parma Calcio, urimet më të mira për përvojën e tij të re“, – shkruhet në deklaratën zyrtare të klubit.