Braziliani Marlon (1995) bashkohet me trajnerin Roberto De Zerbi pasi firmosi një kontratë deri në 30 Qershor 2026 me Shakhtar Donetsk.

Qendërmbrojtësi do të largohet nga Sassuolo pas 3 sezonesh në Itali nën drejtimin e trajnerit të lindur në Brescia. Klubi Zijeshil do të marrë 12 milionë euro plus shpërblime për shitjen përfundimtare të mbrojtësit.

Ai arriti në Serie A2018 për 6 milionë euro nga Barcelona, ​​me të drejtë riblejrjeje dhe një përqindje në rishitjen e ardhshme në favor të klubit blaugrana.

Marlon Santos da Silva Barbosa i njohur si Marlon numëron 66 paraqitje me fanellën e Sassuolos dhe 1 gol në të gjitha garat.