Milani ka zyrtarizuar blerjen e sulmuesit Marko Lazetic (1994) nga ekipi i Beogradit, Crvena Zvezda.

Regjistrimi i kontratës së lojtarit të lindur në 22 Janar 2004 u njoftua në faqen e internetit të Lega Serie A dhe është përgatitore për njoftimin e klubit kuqezi.

Talenti shtatlartë (192 cm) i kombësisë serbe mbërriti dje në Milano, ku iu nënshtrua ekzaminimeve të zakonshme mjekësore dhe iu nënshtrua testeve për të marrë të drejtën sportive në Itali.

Për teserën e tij Milani ka paguar 4 milionë euro plus 1 milionë euro bonuse dhe do të japë 10 % për rishitjen e ardhshme.

Që nga vera 2021 sulmuesi është aktivizuar me Crvena Zvezdën ku ka luajtur 16 ndeshje dhe ka shënuar 1 gol.

Futbollisti ka firmosur një kontratë deri në 30 Qershor 2026 dhe do të veshë fanellën me numrin 22.