Portieri Antonio Mirante (1983) ka nënshkruar një kontratë me Rossonerët deri fund të sezonit.

AC Milan ka konfirmojë nënshkrimin e italianit Antonio Mirante në një marrëveshje që do ta shohë portierin të qëndrojë me Klubin deri në 30 Qershor 2022.

Gjatë karrierës së tij, Mirante ka luajtur për Crotone, Siena, Juventus, Sampdoria, Parma Bologna dhe Roma.

Ai ka zgjedhur të veshë fanellën me numrin 83 për Rossonerët.