Mbrojtësi i djathtë polak Bartosz Bereszynski i lindur në vitin 1992 është përforcimi i parë i Napolit të Luciano Spallettit që transferohet nga UC Sampdoria.

Lojtari vjen në formë huazimi falas ku marrëveshja përfshin gjithashtu rikthimin e portierit ukrahinas Nikita Contini Baranovskyy (1996) dhe transferimin e mbrojtësit të djathtë italian Alessandro Zanoli (2000) te Sampdoria në formë huazimi.

Nëse Napoli dëshiron ta bëjë të përhershëm transferimin e polakut Berezenski duhet të paguajë 1.8 milionë euro në verë.