SSC Napoli njofton se ka marrë paraqitjet sportive të sulmuesit Giacomo Raspadori (2000) nga Sassuolo me formulën e huazimit njëvjeçar për 5 milionë euro me detyrim blerjeje pas një viti për 25 milionë euro të tjera, të cilave mund t’i shtohen edhe bonuse deri në 5 milionë euro të tjera.

Futbollisti ka nënshkruar një kontratë pesëvjeçare me pagë 2.5 milionë euro në sezon dhe do të mbajë fanellën me numrin 81.

Sulmuesi i ri italian ka shënuar 18 gola në 76 ndeshje në Serie A me fanellën e Sassuolos.

Ai gjithashtu ka veshur fanellën e përfaqësueses italiane 13 herë duke shënuar 3 gola.

SKEDA:

  • Emri: Giacomo Raspadori
  • Data e lindjes: 18.02.2000
  • Qyteti i lindjes: Bentivoglio, Bologna, Itali
  • Mosha: 22
  • Lartësia: 172 cm
  • Kombësia: Itali
  • Pozicioni në fushë: Sulmues