OGC Nice ka kënaqësinë të njoftojë ardhjen e mesfushorit Alexis Beka Beka (2001) nga Lokomotiv Moska për 12 milionë euro.

Mesfushori qëndror I talentuar dhe me volum të lartë loje, Alexis Beka Beka (21) tashmë do të veshë fanellën kuqezi. OGC Nice mirëpret ardhjen e një lojtari të ri të zhytur në cilësi dhe me shumë hapësirë ​​për përmirësim, i cili do t’i ofrojë një profil tjetër trajnerit Favre në mesfushë.

I stërvitur në Stade Malherbe de Caen, me të cilin bëri debutimin profesional në vitin financiar 2019-2020, vendasja nga Parisi luan te Lokomotiv Moska që nga viti 2021. Ai ka luajtur 28 ndeshje atje, duke përfshirë 6 në Europa League.

Anëtar i ekipeve franceze të të rinjve, i thirrur për Espoirs, Beka Beka luajti edhe në Lojërat Olimpike të Tokios në verën e vitit 2021 me Blutë.