Duke vazhduar studimet e reja të transferimit para sezonit, Boluspor nënshkroi një kontratë 1+1 vjeçare me lojtarin e krahut të djathtë shqiptar Odise Roshi.

I lindur në 1991 në Shqipëri, Roshi filloi të luante futboll në të rinjtë e FK Apolonia.  Odise Roshi luajti edhe për Flamurtari FC, Këln, FSV Frankfurt, HNK Rijeka, Diósgyőri VTK dhe Akhmat Grozny respektivisht.

Futbollisti shqiptar, i cili luajti 278 ndeshje në karrierën e tij profesionale, u paraqit në Bundesliga 20 herë.

Ndërsa Odise Roshi luajti 59 herë për Kombëtaren Shqiptare A, ai pati gëzimin të shënonte 5 herë.